RSS Feeds Plugin by BMI Calculator

Köpekler için ilk yardım

ilkyardim-3.jpg

Köpeklerimizin başına kötü bir şey geldikçe ilk yardımın önemini daha iyi anlarız. Bir yaralanma, patisinde bir kesik, vücudunda bir yaralanma, kulağında iltihaplanma gibi durumlarda Veterinerimize başvurup yardım alırız.

Peki acil durumlarla karşılaştığımızda nasıl davranacağımız konusunda ne kadar bilgiye sahibiz?

Devamını Oku →

Yavru köpek nasıl beslenmeli ?

beslenme-1.jpg

Evcil hayvan besleme sorumluluk ve dikkat gerektirir. Yeni doğmuş bir hayvanın beslenmesi ise daha çok özen gösterilmesi gereken bir iştir. Aşağıdaki yazıda yavru bir köpeğin beslenmesi konusunda dikkat edilmesi gereken hususlardan bahsedilmektedir.

Yavru köpeklik dönemi bir köpeğin hızlı bir büyüme ve gelişim gösterdiği zaman aralığıdır.

Devamını Oku →

Sivas Kangal Köpeği

kangal-1.jpg

Kangal köpeğinin Türkistan üzerinden Anadolu’ya gelmiş olduğu varsayılır. Yoğun olarak yetiştirildiği Sivas’ın Kangal
ilçesine de adını vermiş olan Kangal köpeği, mükemmel bir çoban köpeğidir.

Sahibine ve sahibine ait olan şeylere son derece bağlıdır. Ünü dünyaya yayılmış olan bu köpeğe, Afrikada sığır sürülerini çita saldırılarından koruma görevi verilmektedir.

Sizin için seçmiş olduğumuz videolara buradan ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku →

Hamilelik, kedi ve bebek

pregnancy_cat_01.jpg

Bebek mi bekliyorsunuz?

Kedinizden ayrılmak zorunda değilsiniz !!!

Şimdi dikkatinizi bir şeye çekmek istiyorum :
Kediniz varsa hamileliğinizde bazı zorluklar çekebilirsiniz ancak bunların hiçbiri aşılamaz ya da başa çıkılamaz değildir. Sadece biraz planlama ve teknik bilgi bu süreci kolay atlatmanızı sağlayacaktır. Yüzyıllardır bebekler ve kediler barış içinde birarada varolmuşlardır. Bu makalede birinci bölümünde bebeğinizi beklediğiniz dönemi, ikinci bölümünde ise bebeğinizi eve getirdiğiniz dönemi ele alacaktır. Devamını Oku →

Terrierler

staffordshire_terrier

Terrier türü köpekler, günümüzde daha çok süs ve salon köpeği olarak kullanılmalarına karşın, aslında gerek av ve gerekse görev köpeği olarak büyük bir yeteneğe sahiptirler. Geçmişte insanlara sağladıkları yararlar da bunu vurgular.

Devamını Oku →

Sahipleneceğiniz köpeğin yaşı ve önemi

tripp-e

Sahiplenilecek köpeğin küçük yaşlarda olması çoğunlukla tercih edilir. Bunun geçerli pek çok nedeni yardır. En önemlilerini şöyle sıralayabiliriz: Yavru köpek, ilk olarak içine girdiği aileyi, o ailenin bireylerini tanır ve onlara tüm kalbiyle bağlanır. Eğer köpek, ilk yıllarını başka bir ailenin yanında geçirmişse, kuşkusuz eski sahibinden, sevdiği kişilerden, bu yıllara ait yaşamından anılar ve izler taşır. Bu ise, onun yeni bir yaşam biçimine uyumunda olumsuz etkiler yaratır.
Devamını Oku →

Kedilerde egzersiz

cat_exercise.jpg

Kedilerde görülen en büyük sorunlardan biri obezitedir. Obezite, beslenme bozukluğu olarak da tanımlanabilir. Kedilerde obezitenin artmasında en önemli etken, dış ortamda avcı olarak yaşamaını sürdüren, bünyesi bu yaşam tarzına alışık olan hayvanın ev içerisinde farklı bir beslenme düzeni ve yetersiz egzersizdir. Kedinizin yaşayabileceği obezite beraberine kalp sorunları, kas ve iskelet yapısında problemler, damar sorunları gibi sağlık problemleri olarak karşınıza çıkabilir. Devamını Oku →