Köpek Yatağı ve Yatak Örtüsünü Nasıl Seçmelisiniz

Köpek yatağı ve Köpek Yatak Örtüleri köpeğinizin rahat ve huzurlu bir dinlenme alanına sahip olması için çok önemlidir. Yapılacak bir yanlışlık onun hayatını tehlikeye atabilir.

Köpek Yatağı

Yazın ve kışın iki ayrı yatak kullanabileceğiniz gibi evinizin ısısı her mevsimde aynı seviyede kalıyorsa tek tip köpek yatağı ile de aynı konforu sağlayabilirsiniz.

köpek yatağı

Öte yandan köpeğinizin türü ve cinsine göre onun rahat edebileceği konforu sağlamak da oldukça önemlidir. Daha çok soğuk bölgelerde olan cinsler için yatağın yazlık yatak olması daha doğru bir tercih olur. Böylece yatak ortama göre daha serin olacağı için en azından yaz aylarında köpeğiniz çok daha rahat eder.

Köpek yatak örtüleri sadece dekoratif bir nesne olmaktan öte aklınızdaki köpek yatağı için en önemli aksesuardır. Bu durum aynı kahve ile krema veya peynir  ile ekmek ilişkisi gibidir. Kumaş genellikle pamuk veya keten olan geniş ve ince dörtgendir. Çoğunlukla yatağın ortasına yayılarak yatağı kaplaması sağlanır ve köpek ile yatak arasına yerleştirilir.

Köpek Yatağı Örtüsü

İlk köpek yatakları tam beyaz kumaşlardan oluşurken günümüzde gelişen dizayn ve materyallerle oldukça çeşitli renk ve çeşitlerde üretilebilmektedir. Örtünün yataktan büyük olması uçlarının alta kıstırılabilmesine olanak sağlıyacağı için faydalıdır.

Yatak örtüsünün kalitesinin dokuma sayısı belirler her santimetre karede olan dokuma sayısı arttıkça kalite yükselir ve kumaş daha da yumuşar.

En fazla kullanılan kumaş türleri saten, keten, pamuk ve diğer sentetik materyallerdir. Noktalı, çubuklu, ekose ve resimli desen çeşitleri bulunmaktadır

Yatak örtüsü almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken başlıca kriterler

  • Makinede yıkanabilir bir kumaş olmalı
  • Sizin değil köpeğinizin karakterini yansıtan renk ve desende olmalı
  • Çok pahalı değil ama kalitesi tatminkar olmalı. Asla astronomik fiyatlı örtülere para harcamayın, yaklaşık 20$ civarı fiyatlara kaliteli bir örtü bulursunuz

Bunlara Dikkat Edin!

  • Köpeğinize yatak olarak saman dolgu türde yataklar vermeyin veya almayın. Bu tipte yataklar mite ve bakteri tutabileceği için köpeğiniz için sağlıklı olmayacaktır, hatta tehlikeli bile olabilir.Bu nedenle uzak durmanızda fayda var
  • Eski bir yorganı köpeğinize yatak olarak vermeyin. Köpeğiniz yorganı zamanla dişleyecektir. Bu esnada dolgu malzemesini yemesi çok ciddi sıkıntılara sebebiyet verebilir. Bu nedenle köpekler için üretilen dayanıklı kumaşa sahip yatakları kullanmanızı önemle tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın